Profil
Data dołączenia: 14 lis 2020
O Mnie

Jestem redaktorem naczelnym i wydawcą dziennika internetowego "Adam Kłoszewski" i internetowego wyspecjalizowanego programu informacyjnego o tej samej nazwie. Pełnię funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Adama Kłoszewskiego.

W trakcie studiów w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie zgromadziłem wiedzę o prawie niezbędną do skutecznego wykonywania czynności prawnika. Niezwykła aktywność i wybitne zdolności interpersonalne pozwoliły mi pełnić funkcje przewodniczącego czwartego roku studiów (2003 r.). Świadczona osobiście przeze mnie pomoc obejmuje:

  • standardowe doradztwo prawne;

  • zastępstwo procesowe osób prawnych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej w postępowaniach cywilnym na podstawie umowy o pracę zawartej na dzień postępowania sądowego;

  • sądowe dochodzenie wierzytelności majątkowych o charakterze nie-osobistym na podstawie krótkoterminowej cesji wierzytelności.

W zakresie prawa krajowego stale współpracuję z Jankowski & Radomska Spółka Partnerska Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów działającą pod adresami: ul. Dobrowoja 11/5 • II piętro • 04-003 Warszawa; ul. Jana Kilińskiego 14 • 07-410 Ostrołęka.

Od marca 2020 r. zainspirowany działalnością Pana mecenasa Jacka Wilka – posła na Sejm VIII Kadencji, zaangażowałem się w walkę z nielegalnymi działaniami urzędników z administracji publicznej podległej pod Mateusza Morawieckiego. W tym celu stworzyłem ogólnodostępny system dokumentów pozwalający na wykonanie obywatelskiej kontroli policjantów, szybki dostęp do gotowych odpowiedzi na bezprawne czynności podejmowane przez policjantów i inspektorów sanitarnych w celu przymuszenia obywateli do przestrzegania niekonstytucyjnych zaleceń Rady Ministrów, doradztwo prawne on-line w sprawach nagłych. Skutkiem mojej pracy jest uniewinnienie przez sądy powszechne i wojewódzkie sądy administracyjne wielu setek jeśli nie tysięcy osób od bezpodstawnie postawionych zarzutów i nałożonych kar.


Zainteresowanie psychopatologią i poszerzanie wiedzy w tej dziedzinie wzmacnia moje umiejętności prawnicze. Zauważyłem, że presja psychiczna, jaką wywołuje nagłaśnianie spraw w prasie, często przyspiesza osiągnięcie celu jeszcze przed wydaniem orzeczenia przez sąd lub decyzji przez organ administracji publicznej. Dlatego też w 2021 r. złożyłem do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o rejestrację tytułu prasowego "Adam Kłoszewski". Na mocy prawomocnego postanowienia z dnia 1 maja 2021 r. o sygnaturze VII Ns Rej Pr 58/21 tytuł prasowy "Adam Kłoszewski" jest wpisany przez Sąd Okręgowy w Warszawie do księgi rejestrowej dzienników i czasopism pod pozycją PR 21074.


Przegląd
First Name
Adam
Last Name
Kłoszewski
Email
adamkloszewski@o2.pl
Phone
+48733888178
Adam Kłoszewski
Współpracownik

mgr prawa, redaktor naczelny i wydawca dziennika internetowego "Adam Kłoszewski"

Więcej działań