top of page

Pobicie matki z dzieckiem w Auchan przy Okęciu

Zaktualizowano: 6 maj 2022

W dniu 30 września 2021 r. ok. godziny 15.00 na terenie Auchan Okęcie matka została pobita na oczach czteroletniego dziecka

Fakt pobicia Napadnięta zgłosiła administracji sklepu Auchan Okęcie przy Alei Krakowskiej 61, 02-183 Warszawa. Pobita Kobieta opisała napastnika, ale osoba zatrudniona w charakterze pracownika monitorującego sklep stwierdziła, że kamery nie zarejestrowały zdarzenia. Również policja nie wykazała zainteresowania sprawą.


Po konsultacji ze mną o godzinie 21.30, w dniu 1 października 2021 r. Pobita udała się do lekarza, skarżąc się na ból policzka. Lekarz wystawił zwolnienie L4 na okres czternastu dni. W dniu 2 października Kobieta udała się z dzieckiem do psychologa, aby ustalić jak zdarzenie wpłynęło na stan psychiczny jej czteroletniego dziecka, które jest świadkiem napaści i pobicia swojej matki. Obdukcja lekarska jest zaplanowana na dzień 4 października 2021 r. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jest już złożone w organach ścigania.


Interwencję wykonałem niezwłocznie po powrocie Napadniętej od psychologa i powierzeniu na ten czas dziecka pod opiekę babci. Jak widać, interwencja prawniczo-dziennikarska zmotywowała ochronę Auchan Okęcie do podjęcia działań w celu ustalenia sprawcy pobicia.


Pozostaje zadać pytanie, dlaczego ochrona Auchan Okęcie nie ujęła sprawcy niezwłocznie po zdarzeniu, gdy Pobita prosiła o pomoc? Czy Auchan Okęcie udziela cichego przyzwolenia na dyskryminację i bicie osób korzystających z konstytucyjnej wolności i prawa do niezasłaniania ust i nosa? Nie jest to pierwszy przypadek łamania praw człowieka przez osoby zatrudnione w sklepach Auchan. Czy wolą zarządu Auchan jest wpisanie dyskryminacji wzorowanej na hitlerowskiej w wizerunek marki Auchan? Inni rozmówcy, których wizerunku na mocy przepisów Prawa Prasowego nie ujawniam, główną siedzibę Auchan Polska sp. z o.o. nr NIP 5260309174, nr REGON 010001888, nr KRS 0000032892, 05-500 Piaseczno, ul. Puławska 46, nazywają terminem "Auschwitz", tj. niemieckim tłumaczeniem nazwy "Oświęcim". Co jest tego przyczyną?


Na bieżąco będę informował o przebiegu sprawy.


Jeżeli niniejszy artykuł spodobał się Tobie, wspomóż mnie poprzez wpłatę dowolnej kwoty na mój rachunek bankowy podany w nagłówku strony lub poprzez paypal: paypal.me/adamkloszewski

311 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page